Miks leian, et Mustamäe kirik rajatakse valesse kohta.

Mustamäe kirikMustamäe elanikuna ja väikse lapse isana leian, et Mustamäele Kiili 9 planeeritava EELK Maarja Magdaleena koguduse kirik, mis peaks valmima annetuste toel ei ole sobilik ehitis ning asutus antud asukohta (Kiili 9, Mustamäe Tallinn).

Antud kirik planeeritakse ehitada täpselt kohta, kust liigub ligemale 90% lastest – inimestest kõrval asuvatesse lasteaedadesse (Rõõmupesa lasteaed asub ca. 200m kaugusel, Mooniõied asub ca.250-300m kaugusel) ning ca. 300m kaugusel asub Tallinna 32.kk. Leian, et kiriku ehitus haridusasutustele nii lähedale ning sellise käidavusega kohta on ebamoraalne ning inimesele, kes antud asutusse teisiti suhtub ka vastuvõetamatu.

Samal alal Kiili 9 asub hetkel laste ja noorte mänguväljak asfalteeritud/betoneeritud korvpalli platsiga, mis tõenäoliselt likvideeritakse ning sellisel juihul ei saa olla juttu Mustamäest kui noorte ja perede sõbralikust linnaosast. Koolide territooriumitel olevad mänguväljakud pannakse õhtuti lukku ning noorte ligipääs antud aladele on sellest tulenevalt piiratud.

Tulles tagasi veel selle juurde, et miks mind häirib antud kohta kiriku rajamine, siis paratamatult kaasneb kirikutega ka eluheidikutele abipakkumine (mille vastu mul iseenesest midagi ei ole). Sellest tulenev kontingendi muutus, kes antud tänaval liigub, võib paraku osutuda ebaturvaliseks lastele ning lastevanematele, kes külastavad kõrval olevaid haridusasutusi või poodi.

Tallinnas on mitmeid tühje kirikuid ning neid oleks palju tänuväärsem korrastada ja kasutada, kui hakata ehitama konteksti mitte sobivat (ajakirjanduses ja internetis ilmunud eskiiside ja sketside põhjal arvatud) ehitust elumajade vahele.

Mul ei ole kiriku, kui institatsiooni ja asutuse vastu mitte midagi. Leian, et elurajoonis haridusasutuste kõrval on see natuke liiga peale surutud ettevõtmine. Vabalt võiks selle rajada mõnda teise kohta, kus ta ei asuks laste koolitee ääres.

Niipalju, kui olen erinevate inimestega (enamik eakad inimesed) suhelnud ja rääkinud oma ideest, siis olen teada saanud, et Mustamäelased tunnevad rohkem puudust saunast, mida külastada. Koolide ja spordikeskuste saunad kuhu pensionärid ja vähem kindlustatud minna ei saa (hinnatase ei ole sobiv) ei lähe arvesse Mustamäel asuvate saunadena. Paljud külastavad Kopli ja Kalamaja saunu, mõni ka Raua tänava oma.

This entry was posted in Kirikust and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to Miks leian, et Mustamäe kirik rajatakse valesse kohta.

  1. Mikk Rätsep says:

    Antud artikkel ilmus ka 31.03.2015 Mustamäe Lehe 6. lehel.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.