Hendrik Sal-Saller. Intervjuu Iseendaga

sallerHendrik Sal-Saller on lasknud kirjapanna oma mälestused/eluloo sõber Mihkel Raual, kellega ta on koos ka bändi teinud. Sain selle raamatu jõuludeks, ning paari tunniga ongi asi loetud.

“Selleks, et neli meest laval tund aega särada saaksid, teeb kümme tundmatut meest hommikust õhtuni tööd!”

Raamat “Intervjuu iseendaga” on jaotatud ajaliselt erinevatesse lõikudesse, lapsepõlv; kooliaeg; esimesed bändid; sõjavägi; edasised bändid; elust ja tööst Soomes jne.

Raamatu kujundus on hea, trükitud kvaliteetsele läikivale paberile, lehekülgi on raamatus 217, millest loetavat teksti napilt 60 lehekülge. Raamatu mõõdud on 320x240mm (keeruline leida raamaturiiulit kuhu teiste raamatute vahele mahuks). Suurem osa tekstiga täidetud lehtedest raamatus on kahetulbalise tekstiga (normaalses mõõdus raamatu puhul oleks sama tekst kahel lehel), kõrvuti kvaliteetsete piltidega kõrval lehel.

“Bänd on pere, me võime üksteisele igas olukorras alati loota.”

Raamat kajastab ka bände, milles Sal-Saller on mänginud (“Onu Remus and the Morning Tripper”; “Punk Heads”; “Rock Pohmell”; “Generator M”; “Golem”, “Zolotaja Osen” (sõjaväe aegne bänd); “Vanemõde”; “Smilers”).

“Minu jaoks algab bänd inimlikkusest, me oleme sõbrad…”

Tööst Soomes, ning sellest kuidas sai alguse Smilers on raamatus kasutatud vaid 4-5 tekstiga lehekülge, millest on iseenesest kahju. Samas Vanemõde kajastatakse rohkematel lehtedel.

Suurema osa raamatu lehtedest võtavad enda alla laulude tekstid (alates leheküljest 84, millele eelnes pea 10 lehte pilte), mis on väljatoodud plaatide kaupa alustades plaadist “Olen kuul” ja lõpetades plaadiga “Smilers XX: 20 aastat meteoriitide sajus“.

Kui ma oleksin jõudnud seda raamatut raamatupoes veidikenegi sirvida enne kui pidin ütlema mida jõuludeks tahan, siis arvatavasti oleksin valinud mõne teise teose. Kuid arvestades raamatu kvaliteeti ning teema huvipakkuvust mulle, on hea meel et selle raamatu sain. Ise ma seda ei ostaks, kuid raamatukogust/sõbralt laenaks kindlasti kui omal juba olemas ei oleks.

This entry was posted in Arvustus, Raamatust and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.