David Lagergrantz “Mees, kes otsis oma varju”

“Mees, kes otsis oma varju” on Milleeniumi saaga viies raamat, mille tegevus peamiselt keerleb seekord Registri tehtud katsete umber peamiselt lastega kes on/olid nii ühemunaraku kaksikud kui kahemunaraku kaksikud. Raamat ilmus 07.09.2017 Eesti keelsena ning raamatul on 348 lehekülge, väljaandja on kirjastus Varrak. Raamatu tõlkis Kadri Papp, nagu ka eelmised neli Milleeniumi sarja raamatut, hoides ühtset joont ning sõnastus stiili.

Lisaks toimub sündmustik ka selle umber kuidas Lisbethil vanglas läheb. (Vanglasse sattus ta teatavasti ju eelmise raamatu (“See, mis ei tapa”) lõpus selle eest, et kaitses ning peitis dr.Balderi poega kurjategijate eest). Lisaks ühe kõrval teemana areneb lugu ka ühe islami usku neiu ning tema pere, elu, armastuse ja vangi sattumise teemadel.

David Lagercrantz on seda raamatut kirjutades taas püüdnud jälgida Stieg Larrson´i stiili kirjutada mitmetel erinevatel teemadel korraga ning seejärel neid omavahel siduda ühtseks tervikuks ning teemaks mis sulab kokku terviklikuks teoseks olles põimitud erinevatest mõttekäikudest ja suundadest.

Raamat on kirjuitatud kaasahaaravalt ning kisub lugema, just nagu eelmised sarja osad. Kuid kahjuks on siiski tunne, et veidi on liigselt pingutatud autori poolt teha kõik et olla esimeste osadega samas stiilis ning sama põnev.

Soovitan lugeda kindlasti neil kes on eelmised osad läbi lugenud, need kes ei ole veel seda jõudnud teha võiksid alustada sarja esimesest raamatust ning siis järjest kõik viis osa läbi lugeda.

Mina igatahes jään järgmist osa ootama, sest lõpus jäi minu jaoks nii mõnigi ots veel veidi lahtiseks.

This entry was posted in Arvustus, Raamatust and tagged , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to David Lagergrantz “Mees, kes otsis oma varju”

  1. Pingback: Film: Tüdruk ämblikuvõrgus: see, mis ei tapa | minuoma.net

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.